YAĞ FİLTRELERİ

Yağ filtrelerimiz; motorun çalışması esnasında piston ile silindir arasındaki sürtünme sonucunda oluşan parçacıkların süzülmesi ile motora temiz yağ gönderilmesi için dizayn edilmiştir.

Bu filtreleri eleman tip olarak üretmekteyiz.


YAKIT FİLTRELERİ

Yakıt filtrelerimiz; motorlardaki yakıtın içinde bulunan istenmeyen parçacıkların süzülmesi ile tamamen temizlenmiş yakıtın tekrar motora gönderilmesi esasına göre dizayn edilmiştir.

Bu filtreleri eleman tip olarak üretmekteyiz.

HAVA FİLTRELERİ

Hava Filtrelerimiz; motora girecek havanın içinde bulunan parçacıkların tutulması ve içinde toz parçacıkları olmayan temiz havanın sisteme gitmesini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bu filtreleri çalışma alanlarına ve içine kondukları kaplara göre silindirik, panel, dikdörtgen, sac ve poliüretan kapaklı, karton kasalı, çok elemanlı, pvc tiplerde, iş makineleri, endüstriyel tip ve tenezzüh grupları için üretmekteyiz.
Ne yapılırsa yapılsın, motorlardaki tozun oluşturduğu aşınma uzun vadede de olsa kaçınılmazdır.

Almanya’dan ithalatını yaptığımız filtre kağıdını üreten firma ar-ge çalışmalarını bir hayli ilerletmiş olup, kağıt verimini %99.99’un üzerine taşımak için çalışmalar yapmaktadır.

Hava filtresi kağıt seçimi esnasında yüksek verimlilikte beraber en az direnç gösteren tercih edilmelidir.


HİDROLİK FİLTRELER
 

Hidrolik filtrelerimiz; hidrolik yağ içersindeki parçacıkların süzülmesi ve bu işlem esnasında ihtiyaç duyulan basıncın oluşturularak yağın sisteme gönderilmesi esnasına göre dizayn edilmiştir.

Bu filtreler eleman tip olup, daha ziyade iş makineleri, endüstriyel makinelerde ve bunların hidrolik devrelerinde bulunurlar.